gerb01.jpg (21376 байт) Мультимедійні проекти

Комп'ютерна підтримка навчальних дисциплін в гімназії

НВК "Гімназія №14", gimn14@lt.ukrtel.net, www.gimnazium14.narod.ru

  Розробник вчитель інформатики Гісь І.В. igis1971@mail.ru

Електронний журнал Навчальні програми Тести Моделюючі Мультимедійні проекти

 

              Мультимедійні проекти

 Застосування комп'ютерних презентацій у процесі навчання дозволяє інтенсифікувати засвоєння навчального матеріалу і проводити заняття на якісно новому рівні, використовуючи замість аудиторної дошки проектування слайдів з екрана комп'ютера на великий настінний екран або телевізійні приймачі. Можливість використання презентації на уроці, що проходить у класі, де учнівські місця обладнані персональними комп'ютерами, що разом з учительським комп'ютером об'єднані в мережу. Можливість використання презентації як елемента сучасного уроку інформатики не виключає провідної ролі вчителя в навчально-виховному процесі, а лише спрямована на підвищення ефективності уроку, урахування індивідуальних особливостей учнів.

На сьогоднішній день найбільш популярною темою є створення мультимедійного проекту. У ньому кожен проявити на повну силу свою творчу індивідуальність, інтелект, знання, художній смак. Мультимедійний проект - це дуже схоже на документальний фільм, тільки на комп'ютері. Тут є музика, кольорові ефекти, рухи(анімація), звук. Головним в мультимедійному проекті є сценарій.

В даний час розробці мультимедійних продуктів приділяється багато уваги, особливо коли мова йде про енциклопедії, розважаючі і навчаючі програми. Мультимедійний проект - це, по-перше, програмний продукт, який обов'язково надає користувачу інтерактивний, діалоговий режим роботи, що припускає обмін командами і відповідями між людиною і комп'ютером. По-друге, - це середовище, де використовуються різноманітні відео - і аудіо ефекти. Отже, мультимедійний продукт - це інтерактивна комп'ютерна розробка, в склад, якої можуть входити музичне супроводження, відео кліпи, анімація, галереї картин і слайдів, різноманітні бази даних і т. д. Мультимедійні продукти можна поділити на:

q        Енциклопедії;

q        Навчальні програми;

q        Розвиваючі програми;

q        Програми для дітей;

q        Ігри.

Щоб продукт був цікавіший можна використати різноманітні додаткові програми, які зроблять роботу користувача кращою для сприйняття. Щоб добитися такого ефекту необхідно виконати слідуючи дії:

q         простота вводу інформації;

q        зручність пошуку, перегляду і відбору інформації;

q        можливість використання інформації з інших програмних продуктів;

q         можливість пере настройки проекту(добавлення нової інформації чи стирання її);

q         дружній інтерфейс, який забезпечує інтерактивний режим;

q         наочність подання інформації.

Розробку мультимедійного продукту в навчальних цілях можна вести на базі додатків Microsoft Office, а для підготовки матеріалу використати додаткові програмні продукти. Саме для демонстрації малюнків чи кліпів доцільно скористатися додатком PowerPoint.

 Домой ] Тематика робіт ] Приклади робіт ]