Підготовка пропозицій на серпневу нараду
Матеріал з Луцький НВК "Гімназія №14"
Перед кожним вчителем стоїть два запитання: Що вчити та як вчити? Саме це питання є двигуном педагогічного прогресу. К.Д.Ушинський писав: «Навчити вчитись – ось рішення всіх проблем». Не можу не погодитись з даним твердженням, тому що переконався в цьому на власному досвіді.
В цьогорічних методичних рекомендаціях сказано «учитель виступає не носієм знань, а тільки організовує процес їх самостійного здобуття, спрямовує й координує навчально-пізнавальну діяльність, знаходячись у постійному діалозі з учнями».
Але хочу навести, ще один вислів П.П. Блонського: «Дитина повинна навчитись жити». «Жити» - означає не тільки пізнавати дійсність, але і перетворювати її, пристосовуватись до неї. Сучасна школа – це частина життя, де учень не тільки готується до майбутнього, але і виховується життям, він вчиться вирішувати будь-які проблеми, вчиться перетворювати інформацію на знання, а знання застосовувати на практиці. Школа повинна допомогти учням увійти до світу реальних людських відносин і навчити їх жити в сучасному суспільстві, інформаційному суспільстві.
За новими програмами з інформатики потрохи все стає на свої місця.
5-7 класи - Алгоритми і програми 12 год майже 50 % часу
8 клас -2 години на тиждень, Алгоритми роботи з об’єктами та величинами (20 год)
Особливу увагу потребує добір змісту навчальних завдань, що повинен бути тісно пов’язаний із потребами учнів, мати застосування у реальному житті, окреслювати перспективи у виборі професії
Слід прослідкувати вплив розв’язування завдань з використанням комп’ютера на розвиток у дітей алгоритмічного, логічного мислення для планування дій.
В сучасних умовах найбільш затребуваними є IТ-спеціалісти, конкретніше програмісти. Переваги легко знайти роботу, можна працювати в будь-якій країні (дистанційно), висока заробітна плата. З 28 цьогорічних випускників 7-Б класу 7 вступили на ІТ спеціальності (25%), але думаю що в майбутньому 50% будуть працювати в галузях пов’язаних з ІТ.
Отже пропозиції.
- Використовувати об’єктно-орієнтовані мови програмування та візуальні середовища на уроках інформатики під час вивчення теми Алгоритми у старших класах, починаючи з 8.
- Знайомити учнів з веб-сайтом гімназії, вчити працювати у вікі-середовищах та хмарних сервісах.
- При вивченні курсу інформатики проводити різних видів практичних робіт: демонстраційних, тренувальних, практичних, лабораторних, орієнтованих на отримання цілісного змістовного результату, з обов’язковим їх оцінюванням.
- Так, як і в минулому році, виділити кошти для організації дистанційного навчання і з метою додаткового поглибленого вивчення інформатики в 5-8 класу (сайт Завадського).
- Проводити Малу олімпіаду з інформатики для початкової школи на базі гімназії.
- Ставлячи перед учням завдання, пов‘язані з використанням ресурсів мережі Інтернет, постійно вести роз‘яснювальну роботу з безпечного використання, правил етичної поведінки та дотримання авторських прав.
- Організовувати робота учнів в вільно поширюваних програмних засобів.