Адитивні технології, хмарні технології, е-навчання

Матеріал з Луцький НВК "Гімназія №14"

Перейти до: навігація, пошук

Адитивні технології, сучасні освітні платформи на базі хмарних технології, елекронні освітні ресурси та засоби Інтернет доступу в е-навчання


Хмара слів


Зміст

Е-навчання

Електронне навчання (англ. E-learning, скорочення від англ. Electronic Learning) — система навчання, за допомогою інформаційних, електронних технологій. Часто тлумачиться, як синонім таких понять: дистанційне навчання, навчання з застосуванням комп'ютерів, мережеве навчання, віртуальне навчання, мультимедійне навчання, мобільне навчання.

За визначенням фахівців ЮНЕСКО: «e-Learning — навчання за допомогою Інтернет і мультимедіа»

Електронне навчання (Е-навчання) — навчання на основі використання е-контенту (в тому числі ЕНК — електронних навчальних курсів) та е-співпраці всіх учасників навчально-виховного процесу на основі створеного е-середовища.

До електронних засобів навчання відносять віртуальні, інтерактивні, мультимедійні та інші. Це можуть бути різноманітні електронні таблиці, презентації, тесторіуми (система зі створення тестових завдань для викладачів, учителів, студентів), відео-фільми, створення бази даних тощо.

Хмарні технології

Cloud Computing («Хмарні обчислення») є перспективним напрямком, де обчислення і обробка даних із персональних комп'ютерів переноситься на сервери всесвітньої мережі, користувач має доступ до матеріалів із будь-якого пристрою в потрібний момент. Хмарні технології є інноваційною альтернативою традиційному навчанню, забезпечують неперервність у навчанні, сприяють формуванню конкурентоспроможного ІТ — спеціаліста, створюють такі умови для використанням комп’ютерних технологій, що навчальний матеріал стає предметом активної практичної та розумової діяльності кожного учня.

Адитивні технології

Адитивні технології (3D-друк) — одна з форм технологій адитивного виробництва, де тривимірний об'єкт створюється шляхом накладання послідовних шарів матеріалу (друку, вирощування) за даними цифрової моделі. Друк здійснюється спеціальним пристроєм — 3D-принтером, який забезпечує створення фізичного об'єкта шляхом послідовного накладання пластичного матеріалу на основі віртуальної 3D-моделі. 3D-принтери, як правило, швидші, більш доступні і простіші у використанні, ніж інші технології адитивного виробництва. 3D-принтери пропонують розробникам продуктів можливість друку деталей і механізмів з декількох матеріалів та з різними механічними і фізичними властивостями за один процес складання.


Переваги

Електронні засоби навчання сприяють залученню всіх учасників навчального процесу в активну пошуково-дослідницьку діяльність, самовираженню, самореалізації, самоствердженню, формують критичне й асоціативне мислення, уяву, вміння аналізувати, наводити приклади, обстоювати власні думки, спонукають до роздумів, творчості, логічних й аргументованих висловлювань

Електронні засоби навчання допоможуть учителям реалізувати такі завдання:

урізноманітнити форми подання інформації;

урізноманітнити види навчальних завдань;

допомогти учням «зануритися» у художній простір твору;

забезпечити зворотний зв’язок, який може бути реалізований завдяки діалогічній взаємодії учень – учитель;

розширити можливості самостійної діяльності;

забезпечити індивідуалізацію навчального процесу;

використовувати ігрові прийомі навчання;

застосувати різні види навчальної діяльності предметно-змістовного, предметно-операційного та рефлексивного спрямування;

урізноманітнити етапи уроку, зокрема етапи мотивації навчальної діяльності, узагальнення навчального матеріалу, підсумки уроку.

рівний доступ до знань і інформації

спілкування з колегами і друзями з метою збагачення досвіду, отримання найновішої інформації

якісне викладання дисциплін, краще подання матеріалу, швидка перевірка рівня знань учнів

підвищення інтересу до навчання

підвищення авторитету вчителя

підготовка майбутнього покоління до життя в інформаційному суспільстві і створення умов безперервної освіти


Проблеми

Для того, щоб ефективно використовувати такі електронні ресурси, недостатньо просто володіти інформаційно-комунікаційними технологіями, а необхідно також вміти застосовувати нові педагогічні технології, сучасні методи та організаційні форми навчання.


Слід мати на увазі, що надмірні повідомлення шкідливі. Надто велика кількість зайвих повідомлень так само обеззброює людину, як і їх недостатність і невчасність. Тому неправильне, необґрунтоване використання засобів ІКТ в навчальному процесі може виявитись лише не ефективним, а навіть шкідливим і згубним для правильного розвитку дитини та її здібностей. Тому розуміння необхідності використання ІКТ повинно іти знизу від вчителя.


Вчитель повинен мати до певної міри універсальні, фундаментальні знання, щоб мати можливість ефективно використовувати засоби сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Головними діючими особами в навчальному процесі залишаються учні і вчителі. Комп’ютери ж разом з усім програмним забезпеченням і засобами зв’язку – лише засоби їхньої діяльності.

Особисті інструменти
Учасники навчально-виховного процесу