Адитивні технології, хмарні технології, е-навчання

Матеріал з Луцький НВК "Гімназія №14"

Перейти до: навігація, пошук

Адитивні технології, сучасні освітні платформи на базі хмарних технології, елекронні освітні ресурси та засоби Інтернет доступу в е-навчання

Зміст

Е-навчання

Електронне навчання (англ. E-learning, скорочення від англ. Electronic Learning) — система навчання, за допомогою інформаційних, електронних технологій. Часто тлумачиться, як синонім таких понять: дистанційне навчання, навчання з застосуванням комп'ютерів, мережеве навчання, віртуальне навчання, мультимедійне навчання, мобільне навчання.

За визначенням фахівців ЮНЕСКО: «e-Learning — навчання за допомогою Інтернет і мультимедіа»

Електронне навчання (Е-навчання) — навчання на основі використання е-контенту (в тому числі ЕНК — електронних навчальних курсів) та е-співпраці всіх учасників навчально-виховного процесу на основі створеного е-середовища.

До електронних засобів навчання відносять віртуальні, інтерактивні, мультимедійні та інші. Це можуть бути різноманітні електронні таблиці, презентації, тесторіуми (система зі створення тестових завдань для викладачів, учителів, студентів), відео-фільми, створення бази даних тощо.

Хмарні технології

Cloud Computing («Хмарні обчислення») є перспективним напрямком, де обчислення і обробка даних із персональних комп'ютерів переноситься на сервери всесвітньої мережі, користувач має доступ до матеріалів із будь-якого пристрою в потрібний момент. Хмарні технології є інноваційною альтернативою традиційному навчанню, забезпечують неперервність у навчанні, сприяють формуванню конкурентоспроможного ІТ — спеціаліста, створюють такі умови для використанням комп’ютерних технологій, що навчальний матеріал стає предметом активної практичної та розумової діяльності кожного учня.

Адитивні технології

Адитивні технології (3D-друк) — одна з форм технологій адитивного виробництва, де тривимірний об'єкт створюється шляхом накладання послідовних шарів матеріалу (друку, вирощування) за даними цифрової моделі. Друк здійснюється спеціальним пристроєм — 3D-принтером, який забезпечує створення фізичного об'єкта шляхом послідовного накладання пластичного матеріалу на основі віртуальної 3D-моделі. 3D-принтери, як правило, швидші, більш доступні і простіші у використанні, ніж інші технології адитивного виробництва. 3D-принтери пропонують розробникам продуктів можливість друку деталей і механізмів з декількох матеріалів та з різними механічними і фізичними властивостями за один процес складання.


Переваги

Електронні засоби навчання сприяють залученню всіх учасників навчального процесу в активну пошуково-дослідницьку діяльність, самовираженню, самореалізації, самоствердженню, формують критичне й асоціативне мислення, уяву, вміння аналізувати, наводити приклади, обстоювати власні думки, спонукають до роздумів, творчості, логічних й аргументованих висловлювань

Проблеми

Для того, щоб ефективно використовувати такі електронні ресурси, недостатньо просто володіти інформаційно-комунікаційними технологіями, а необхідно також вміти застосовувати нові педагогічні технології, сучасні методи та організаційні форми навчання.

Особисті інструменти
Учасники навчально-виховного процесу