Луцький ліцей №14 імені Василя Сухомлинського

Інформатика

Мова розмітки гіпертекстових документів HTML PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
24.02.13 22:05

Обмін інформацією в Інтернет здійснюється за допомогою протоколів прикладного рівня, що реалізують той або інший прикладний сервіс (пересилку файлів, гіпертекстової інформації, пошта і так далі). Одним з найбільш молодих і популярних сервісів Інтернет, розвиток якого і привело до сплеску популярності самої Інтернет, стала World Wide Web (WWW), заснована на протоколі HTTP (Hyper Text Transfer Protocol - протокол передачі гіпертекстовій інформації). Гіпертекстові документи, представлені в WWW, мають одну принципову відмінність від традиційних гіпертекстових документів - зв'язки, в них що використовуються, не обмежені одним документом, і більш того, не обмежені одним комп'ютером. Для підготовки гіпертекстових документів використовується мова HTML (Hyper Text Markup Language – мова розмітки гіпертекстових документів), що надає широкі можливості по форматуванню і структурній розмітці документів, організації зв'язків між різними документами, засоби включення графічної і мультимедійної інформації. HTML-документи є видимими за допомогою спеціальної програми - браузера. Найбільшого поширення в даний час набули браузеры Mozilla Firefox і Internet Explorer компанії Microsoft (MSIE). Реалізації Mozilla Firefox доступні практично для всіх сучасних програмних і апаратних платформ, реалізації MSIE доступні для всіх Windows платформ, Macintosh і деяких комерційних Unix-систем.

HTML-документ складається з тексту, що є змістом документа, і тегів, що визначають його структуру і зовнішній вигляд при відображенні браузером. Простий html-документ виглядає таким чином:

<html>

<head>

<title>Название</title>

</head>

<body>

<p>Тело документа

</body>

</html>

Як видно з прикладу, тег є ключовим словом, поміщеним в кутові дужки. Розрізняють одинарні теги, як, наприклад, <p>, і парні, як <body> </body>, в останньому випадку дія тега розповсюджується тільки на текст між його відкриваючою і закриваючою дужкою. Теги також можуть мати параметри - наприклад, при описі сторінки можна задати колір фону, колір шрифту і т.д.: <Body bgcolor="white" text="black">.

Текст всього документа полягає в теги <html>, сам документ розбивається на дві частини - заголовок і тіло. Заголовок описується тегами <head>, в яких можуть бути включені назва документа (за допомогою тегов <title>) і інші параметри, що використовуються браузером при відображенні документа. Тіло документа поміщене в теги <body> і містить власне інформацію, яку бачить користувач. За відсутності тегів форматування весь текст виводиться у вікно браузера суцільним потоком, переклади рядків, пропуски і табуляції розглядаються як пробільні символи, декілька пробільних символів, що йдуть підряд, замінюються на один. Для форматування використовуються наступні основні теги:

<p> - початок нового абзацу, може мати параметр, що визначає вирівнювання:

<p align=right>;

<br> - переклад рядка в межах поточного абзацу;

<u></u> - виділення тексту підкресленням

Посилання на інший документ встановлюється за допомогою тега <а href="/school/URL">...</a>, де URL - повна або відносна адреса документа. При цьому текст, ув'язнений в тег <a>, зазвичай виділяється підкресленням і кольором, і після натискання мишею по цьому посиланню браузер відкриває документ, адреса якого вказана в параметрі href. Графічні зображення вставляються в документ за допомогою тега <img src="/school/URL">.

Приклад сайту Луцького НВК «Гімназія №14» створеного в Microsoft FrontPage з використанням фреймів www.gimn14.lutsk.ua

Комментарии
Поиск
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии!
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
Обсудить в форуме. (0 комментариев)

Пошук


Статистика

Пользователей : 270
Статей : 184
Просмотрено статей : 14962

Вход/Регистрация

Нет