Луцький ліцей №14 імені Василя Сухомлинського

Інформатика

WEB-2 технології PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
24.02.13 22:03

WEB -1  - гіпертекстова служба, пошукова служба, електронна пошта, обмін файлами. Основна особливість – це копіювання інформації з сервера на власний комп’ютер, а не навпаки.

Мережева спільнота -  це група людей, що підтримують спілкування і ведучих спільну діяльність за допомогою комп'ютерних мережевих засобів. Комп'ютерна мережа (Інтернет), мережа документів (Всесвітня Павутина) і програмне забезпечення (соціальні сервіси) зв'язують між собою не тільки комп'ютери і документи, але і людей, які користуються цими комп'ютерами, документами і сервісами. Завдяки мережевим зв'язкам мимоволі формуються нові соціальні об'єднання. Спільнота такого роду не можуть бути спеціально спроектовані, організовані або створені у приказному порядку. Ми можемо тільки створити умови, які б полегшували формування таких спільнот. Завдяки мережевій підтримці перед спільнотами обміну знаннями відкриваються нові можливості по представленню своїх цифрових архівів і залученню нових членів. З розвитком комп'ютерних технологій у спільноти обміну знаннями з'являються нові форми для зберігання знань і нові програмні сервіси, що полегшують управління знаннями і використання цих знань новачками, що знаходяться на периферії.

Мережева спільнота =прости дії учасників +обмін повідомленнями +соціальні сервіси

Веб 2.0 (Web 2.0) -  друге покоління мережевих сервісів, які діють в Інтернеті. На відміну від першого покоління сервісів, Веб 2.0 дозволяє користувачам працювати з сервісами спільно,  обмінюватися інформацією,а також працювати з масовими публікаціями (на основі веб-додатків  соціальних сервісів).

Веб 2.0 з погляду користувача:

1.Можливість користувачам самим наповнювати сайти вмістом. Користувачі самі можуть додавати до мережі щоденники, статті, фотографії, аудіо і відео запису, залишати свої коментарі, формировать дизайн своїх сторінок. Не випадково журнал Time назвав «Людиною року»  людей, які використовують сервіси Веб 2.0 і активно поповнюють мережу новим змістом.

2. Сталі посилання на опубліковані матеріали. Малопомітна, але дуже важлива особливість, завдяки якій істотно зростає значення кожної дії і кожного слова, опублікованого в мережі. Тепер ми завжди можемо повернутися і подивитися на дії, котрі людина здійснювала у минулому. У учбового спільнота з'являється можливість відстежувати індивідуальні і групові історії поведінки. Це надзвичайно важливо для формування довготривалих відносин між людьми.

3. Мітки як засіб рішення класифікаційних задач . В кожній закладці її власник може додати назву, короткий опис і ключові слова, мітки-категорії, що полегшують процес подальшого пошуку.

4.Визуализация динамічних відносин, які існують між учасниками мережевих спільнот, категоріями статей, окремими статтями, фотографіями, рисунками і медіа-об'єктами.

Соціальні сервіси Веб 2.0 -  це сучасні засоби мережевого програмного забезпечення, що підтримує групові взаємодії.

Ці групові дії включають:

· персональні дії учасників і комунікації учасників між собою

· записи думок, замітки і анотування чужих текстів (Живий журнал,блог або Вікі-віки)

· розміщення посилань на інтернет-ресурси і їх рейтинг (Бобрдобр)

· розміщення фотографій (Флікр,Фотки.ру) відношення між серверами, статтями. На наступному малюнку представлена карта зв'язків між веб-серверами, яку реальному часі малює сервіс TouchGraph

· розміщення книг (можливі ілюстрації) (Скрібд)

· відеосервіси (Ютьюб,Соціальна сага, відеоблог)

· компіляція на одній сторінці « збірної солянки »  з різних

· інтернет-сервісів

· географічні сервіси (Земля Гугл,Вікімапія) і сервіси на їх основі (мешапи (від angl.«mash up »)( Панораміо -  відображення фотографій Флікр на Картах  Гугл, моделювання об'єктів в 3D (Скетчуп))

· обмін повідомленнями (мессенджери, електронні RSS-розсилки, Скайп)

Соціальні сервіси і діяльності усередині мережевих спільнот  відкриває перед педагогічною практикою наступні можливості:

Використання відкритих, безкоштовних і вільних електронних ресурсів. В результаті розповсюдження соціальних сервісів в мережевому доступі виявляється величезна кількість матеріалів, які можуть бути використані в навчальних цілях. Мережеві спільноти обміну знаннями можуть поділитися своїми колекціями об'єктів і програмними агентами з освітою.

Самостійне створення мережевого учбового змісту. Нові сервіси соціального забезпечення радикально спростили процес створення матеріалів і публікації їх в мережі. Тепер кожен може не тільки дістати доступ до цифрових колекцій,  але і взяти участь у формуванні власного мережевого контенту. Сьогодні новий контент створюється мільйонами людей. Вони, як мурашки в загальний мурашник, приносять в мережу нові тексти, фотографії, рисунки,музикальні файли.

Освоєння інформаційних концепцій, знань і навиків. Середовище інформаційних додатків відкриває принципово нові можливості для діяльності, в яку надзвичайно легко вхлдять люди, що не володіють ніякими спеціальними знаннями у області інформатики. Нові форми діяльності пов'язані як з пошуком в мережі інформації, так і із створенням і редагуванням власних цифрових об'єктів -  текстів, фотографій, програм, музичних записів, відеофрагментів. Участь у нових формах діяльності дозволяє освоювати важливі інформаційні навики -  повторне використання текстів і кодів.

Спостереження за діяльністю учасників спільноти практики. Мережа Інтернет відкриває нові можливості для участі школярів в професійних наукових спільнотах. Цифрова пам'ять, агенти і мережа дивно розширюють не тільки наші розумові здібності, але і поле для спільної діяльності і співпраці з іншими людьми.

Засоби для зберігання закладок на web-сторінки

Делішес дозволяє користувачам зберігати колекцію своїх закладок-посилань на веб-сторінки. Назва сервісу походить від англ. назва веб-сайту Del.icio.us. Будь-який користувач мережі Інтернет може знаходити на сервісі Делішес посилання на теми, що цікавлять його, використовуючи для пошуку ключові слова.

Бобрдобр - http:://www.bobrdobr.ru  Соціальний сервіс Бобрдобр - російський аналог сервісу Делішес. Дозволяє користувачам зберігати колекцію своїх закладок-посилань на веб-сторінки. Назва сервісу походить від скоромовки «Бобер добрий для бобрят».

Системи сумісного зберігання мультимедіа-матеріали

Флікр (http://Flickr.com) -  соціальний сервіс, призначений для зберігання і подальшого особистого або сумісного використання цифрових фотографій.

Ютьюб (http://youtube.com YouTube) -  соціальний сервіс, призначений для зберігання, перегляду і обговорення цифрових відезаписів.

Живий журнал (blogy)

Термін « Блог » - blog -  походить від англійського слова, що означає дія - Web-logging  або bloggyng -  вхід в Всесвітню павутину або Web, в якій людина веде свою колекцію записів. Як правило, це особисті записи, що нагадують щоденник.

Вікі-вікі

«Люди вчаться краще в тому випадку, якщо вони працюють над створенням конкретного об'єкту і у них є об'єкти для діяльності і для роздуму над цією діяльністю ».

Сеймур Пейперт

Термін «Віківікі» - wikiwiki -  походить від гавайського слова, означає «швидко-швидко». Віківікі (wiki) -  це колекція взаємопов’язаних між собою записів. Спочатку творець технології Уорд Каннінгем називав додаток середовищем для швидкої гіпертекстової взаємодії.

Приклади Веб 2.0 проектів

· Вікіпедія - Вільна багатомовна енциклопедія

· Google Earth - Google-карти

· Flickr - онлайн-фотоальбом

· delicious - Служба закладок

· Netvibes - Персональний робочий стіл

· Digg.com – Ресурс новин

· UcoZ - Веб хостинг

· Sumno.com - Соціальне інтернет-видання 

Комментарии
Поиск
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии!
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
Обсудить в форуме. (0 комментариев)

Пошук


Статистика

Пользователей : 270
Статей : 184
Просмотрено статей : 15213

Вход/Регистрация

Нет