Луцький ліцей №14 імені Василя Сухомлинського

Інформатика

Створення меню PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
24.02.13 22:22

Створення меню

Після створення структури вмісту, необхідно створити меню для користувачів веб-сайту. Меню – це набір кнопок, які приведуть на конкретні об'єкти, наприклад, об'єкт вмісту, список категорій, компонент і так далі.

Використовуючи розширення Joomla легко створити меню для відображення на сайті. У даному керівництві розглядається меню, побудоване на стандартному модулі (встановленому за умовчанням) mod_mainmenu. Даний модуль є за умовчанням головним для створення меню. Місце виведення меню на сайті визначається в шаблоні сайту. Встановлюючи додаткові розширення, можна розширити можливості відображення стандартного меню або відобразити його в іншому вигляді, наприклад у вигляді випадного каскадного меню з підміню (часто необхідно, щоб з боку користувача була включена підтримка Javascript в браузері).

Найпростіший варіант (але обмежений в можливостях) пов'язати об'єкт вмісту з пунктом меню, це використовувати на сторінці редагування об'єкту вмісту у вікні додаткових параметрів вкладку "зв’язок з меню". У вкладці даного вікна необхідно:

1. Вибрати меню, в яке буде доданий пункт (посилання).

2. Вибрати назву пункту меню.

3. Натисніть кнопку "Зв’язати з меню".

Примітка: На сторінці редагування розділу або категорії в додатковому вікні справа(для створюваного розділу або категорії дане вікно буде доступне після збереження – кнопка "Зберегти"). У даному вікні необхідно:

1. Вибрати меню, в яке буде доданий пункт (посилання).

2. Вибрати тип меню, в якому вигляді відображатиметься розділ або категорія.

3. Вибрати назву пункту меню.

4. Натисніть кнопку "Зв’язати з меню".

Для роботи з меню для сайту необхідно перейти на сторінку "Головне меню". У основному меню вибрати "Все меню", потім пункт меню "Головне меню".

Для роботи з пунктами меню певного меню (наприклад, mainmenu) необхідно перейти на сторінку "Управління меню [mainmenu]". У основному меню вибрати "Все меню", потім пункт меню "Головне меню".

На сторінці "Пункти меню[mainmenu]" можна побачити список вже створених пунктів меню (за умовчанням без установки демонстраційних даних доступний тільки один пункт – "Головна").

Для додавання нового пункту меню необхідно перейти на сторінку "Створити". Натисніть кнопку "Створити" на сторінці "Управління Пункти меню[mainmenu]" для додавання нового пункту меню в меню mainmenu.

На сторінці "Пункт меню: [Створити]" (рис. 16) доступні декілька типів створюваного пункту меню. Всі типи розбиті по групах.

Коли вибраний тип нового пункту меню, необхідно перейти на сторінку "Пункт меню: [Створити]. На цій сторінці необхідно вибрати і заповнити основні параметри і поля нового пункту меню. Параметри і поля відрізняються залежно від вибраного типу нового пункту меню. Натисніть на кнопку "Далі" або на вибраний тип пункту меню.

Розглядається приклад додавання нового пункту меню типу: "Стандартний шаблон матеріалу". Для додавання необхідно:

1. Ввести ім'я нового пункту меню, поле "Заголовок".

2. Вибрати об'єкт вмісту (статтю), поле "Виберіть матеріал".

3. Вибрати батьківський пункт меню, поле "Батьківський елемент".

4. Вибрати порядок розташування, поле "Порядок показу".

5. Вибрати рівень доступу, поле "Доступ".

6. Вибрати опублікований пункт меню, поле «Опубліковано».

Справа можна, але не обов'язково вибрати зображення меню, поле "Картинка меню".

У поле "Батьківський елемент" перераховуються всі існуючі пункти меню, які можна вибрати як "батьківський елемент" для нового пункту меню. Підтримка ієрархічної структури меню і відображення її на сайті можливі, тільки якщо в шаблоні є підтримка відображення ієрархії пунктів меню (більшість безкоштовних шаблонів не підтримують цю можливість). Для реалізації меню з підміню використовуються додаткові розширення, що дозволяють поліпшити створення і відображення структури меню на сайті.

Комментарии
Поиск
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии!
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

  Нет комментариев.
You need to login or register to post comments.
Обсудить в форуме. (0 комментариев)

Пошук


Статистика

Пользователей : 270
Статей : 184
Просмотрено статей : 15207

Вход/Регистрация

Нет