Звернення кіберполіції України

e-mail Друк PDF

Звернення  кіберполіції України

Обережно: у соціальних мережах влаштували полювання на українських дітей та підлітків!

Поліція попереджує про поширення у соціальних мережах груп, які спонукають дітей до самогубства. У кіберполіції України розповіли, що фанати таких спільнот називають себе "китами". Подібні суїцидальні спільноти називаються "Море китів" і "Тихий дім". Відтак у всіх прихильників "моря китів" і "тихих будинків" на особистих сторінках зображені відео або малюнки з китами, - зазначили у поліції. За словами поліції, для того, аби вступити в такі групи, потрібно подати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці. Далі проводять невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті. Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання та час, який надається на його виконання). Виконання кожного завдання потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи. Також правоохоронці з'ясували, що усього дітям дають 50 завдань-"квестів", при цьому у фейкових спільнотах таких завдань може бути менше. Далі адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань, причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюють аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі. У ролику обговорюють усі її проблеми, які вона озвучила "провіднику". Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому "творі", - вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок. Фінальне завдання - закінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет або в Darknet. Кіберполіція встановила постійних учасників таких спільнот, які реєструються з території України.

У зв’язку з цим кіберполіція звертається до батьків та усіх не байдужих із проханням бути пильними, при можливості - перевірити облікові записи своїх дітей, чи не зареєстровані вони під зазначеними у списку іменами. При виявлені додаткових облікових записів Департамент кіберполіції інформуватиме шляхом оновлення цього списку.

При виявленні небезпечних груп поліція просить негайно повідомляти до кіберполіції, телефон гарячої лінії (044) 374-37-21.

Сайт Департаменту кіберполіції Національної поліції України cybercrime.gov.ua, на якому наявний зворотній зв’язок для повідомлення про виявлення фактів реєстрації неповнолітніх у небезпечних інтернет-іграх, відвідування ними підозрілих інтернет-сайтів та отримання кваліфікованої допомоги.