Вакцинація дітей від поліомієліту

e-mail Друк PDF

Дві краплі рятують життя: у місті Луцьку проводиться вакцинація дітей проти поліомієліту

На виконання наказу МОЗ України від 09.10.2015 № 671 «Про затвердження плану заходів Міністерства охорони здоров’я України щодо імунізації населення від поліомієліту на 2015 рік» та відповідних наказів обласного та міського управлінь охорони здоров’я, на Волині та у місті Луцьку зокрема проводиться вакцинація дітей проти поліомієліту.

Поліомієліт – це вірусне інфекційне захворювання, що уражує нервову систему і викликає повний параліч.

 

Джерелом інфекції є хворі або вірусоносії. Основним способом поширення інфе­кції був безпосередній або опосередкований контакт із хворим (через руки, носові хустинки, одяг, постільну бі­лизну тощо).

 

Виділення вірусу відбувається через слиз носоглотки або з кишківника з фекаліями і розпочинається вже в інкубаційний період, який триває в середньому 5-12 днів (можливі коливання від 2 до 35 днів). Після появи перших симптомів захворювання вірус продовжує виділятися з фекаліями.

Перші симптоми захворювання проявляються підвищеною температурою, втомою, головним болем, ну­дотою, ригідністю м'язів шиї та болем у кінцівках. Розрізняють дві форми поліомієліту: непаралітична та паралітична. Непаралітична форма пере­бігає у вигляді так званої «ма­лої хвороби» (абортивна фо­рма), яка проявляється коро­ткочасною лихоманкою, ката­ральними (кашель, нежить, біль у горлі) та диспептичними явищами (нудота, блювота, рі­дкі випорожнення). Усі клінічні прояви зникають зазвичай про­тягом кількох днів. Іноді за нею настає тимчасо­ве поліпшення стану хворого зі зниженням температури, або хвороба одразу переходить у другу фазу — «велику хворо­бу», коли головний біль більш виражений і супроводжується болем у спині, кінцівках, підви­щеною стомлюваністю м'язів. За відсутності паралічів хворий видужує.

У період до початку прове­дення вакцинації паралітичний поліомієліт був чи не однією з найзагрозливіших хвороб, оскільки вражав тисячі та де­сятки тисяч людей, головним чином дітей до 5 років, з яких близько 10% помирали, а 40% ставали інвалідами.

Збудником захворювання є поліовірус, який за сприятли­вих умов може зберігатися в зовнішньому середовищі до 3—4 місяців, добре перено­сить заморожування, висушу­вання, не втрачає життєзда­тності у фекаліях, стічних во­дах, залишається на овочах і в молоці. Поліовірус гине під час кип'ятіння, під впливом ультрафіолетового опромі­нення та дезінфекційних за­собів.

Поліомієліт невиліковний, але його можна попередити за допомогою вакцинації.

Щеплення проти поліомієліту входять до календаря профілактичних щеплень:
- вакцинація складається з трьох щеплень і проводиться дітям у віці 3, 4 і 5 місяців, перші 2 щеплення - з використанням інактивованої вакцини проти поліомієліту(ІПВ);
- ревакцинація проводиться дітям у віці 18 місяців, 6 та 14 років з використанням оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ).

Окрім того, з метою профілактики поліомієліту необхідно:

- додержуватись правил особистої гігієни (миття рук);

- свіжі овочі, фрукти, сухофрукти та зелень перед вживанням після миття під проточною водою ополоснути кип’яченою чи бутильованою водою.

Увага, шановні батьки!

Вакцина є доступною у закладах охорони здоров’я міста. Компанія-виробник вакцини для профілактики поліомієліту ОПВЕРО "Санофі Пастер" (Франція) на звернення МОЗ України надала офіційного листа, у якому повідомляється про умови транспортування та зберігання ОПВ вакцини, яка була надана Україні в якості гуманітарної допомоги, закуплена за кошти канадського уряду. Компанія-виробник, розвінчуючи усі спекуляції та домисли навколо теми заморожування/розморожування вакцини при її транспортуванні та зберіганні, надала Україні офіційний висновок про безпечність та ефективність ОПВ вакцини.

Звертайтеся до своїх лікаря-педіатра чи сімейного лікаря за місцем медичного спостереження за дитиною та отримайте захист для своєї дитини. Адже дві краплі рятують життя.

Останнє оновлення на Вівторок, 16 лютого 2016, 08:08