Французька література
Французька література — література Франції та франкомовна література Бельгії. Натомість франкомовна література Швейцарії відноситься до багатомовної швейцарської літератури, так само, як франкомовна література Канади є складовою канадської літератури.
Загалом літературу, написану фрацузькою мовою: Канади, Бельгії, Швейцарії, франкомовні країни Африки, Французька Полінезія, франкомовні країни і території Карибського басейну тощо називають франкомовною. Часом до французької літератури зараховують також художню літературу іншими мовами Франції, наприклад, окситанською чи бретонською.
Французька література одна з найдавніших європейських літератур. Це найстаріша література романською мовою. Французька література має багату історію, що починається зі становлення французької мови приблизно в кінці 9 століття. У 18 та 19 століттях, коли французька мова стала європейською lingua franca, спостерігається період найвищого розвитку французької літератури. Вона зберерігала своє передове місце у світовій літературі впродовж першої половини 20 століття, але в другій половині 20 століття її значення в світовому масштабі дещо зменшилося в зв'язку з розквітом англомовної літератури.
За всю свою історію французька література була тісно пов'язана з суспільними змінами та історичним розвитком Франції. Чимало французьких письменники були водночас істориками (Вольтер, Мішле, Ренан), політичними мислителями (Монтеск'є, Руссо, Токвіль), філософами (Декарт, Паскаль, Сартр, Камю).
Основні етапи
Енциклопедія «Ларусс» вирізняє такі основні етапи тисячолітньої історії французької літератури, до яких можна додати останній етап розвитку "література й інтернет":
*Виникнення світської літератури народною старофранцузькою мовою в кінці XI століття;
*Виникнення численних інституцій, що займаються збереженням текстів: монастирі, бібліотеки, перші університети, тощо (XIII століття);
*Поширення друкарства і розвиток меценатства в кінці XV століття ;
*Розширення кола читачів, визнання письменницького фаху (початок XIX століття);
*Загальна шкільна освіта з обов'язковим викладанням літератури з 1890 року та розвиток літератури для дітей в кінці XIX століття;
*Література зближується з іншими медіями: радіо, кіно, телебачення (з середини XX століття).
*Література й інтернет: гіпертекст, тексти онлайн, електронні бібліотеки, оцифрування першоджерел (кінець XX століття - початок XXI століття)
Літературні епохи
У літературознавстві прийнята періодизація національних літератур за епохами. У французькій літературі зазвичай виділяють такі епохи:
*Середньовічна література (X-XIV століття)
*Література епохи Відродження (XV-XVI століття)
*Епоха класицизму (XVII століття)
*Література доби Просвітництва (XVIII століття)
*Література XIX століття
*Література XX століття
*Література XXI століття